• +90 532 069 8188

İzmir Havalimanı Kuşadası Transfer

 Aydın'ın ilçesi olan Kuşadası'nın yerli nüfusu 110bin civarındadır.Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kuşadası,yaz aylarında nüfusu 2milyonu geçmektedir.Aydın'ın ilk turizm merkezlerinden olan Kuşadası,1960'tan beri turizm alanında dikkatleri üzerine çekmektedir.Kuşadası,Aydın'ın ilçesi olmasına rağmen İzmir'e yakınlığı ilede İzmir'den yerli ve yabancı ziyaretçi çekmektedir,Kuşadası'nın İzmir'e uzaklığı 90km'dir.İzmir dışından gelecekler için belirtmek isterizki İzmir havalimanına kuşadasının uzaklığı 65km'dir.

  Kuşadasına ilk defa gelenler kuşadası gezilecek yerler merakı içersinde oluyorlar.Kuşadası fazla büyük bir ilçe olmasada civarında bir çok gezilip görülmesi gereken yerleri var.Kuşadası ve kuşadası körfezinin civarı bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Onun için bir çok ziyaret edilecek tarihi mekanları bulunmaktadır.Kuşadası tatil mekanları,plajları,tarihi yerler ve doğa harikası olan milli parkı gezip görmeniz gereken yerlerin başlıcalarıdır.Bizim tavsiyemiz kuşadasına 3 ile 7 gün arası bir vakit ayırmanız.Lakin doya doya denizin tadını çıkarmak istiyorsanız bu süreyi daha fazla uzatmanız sizin için iyi olacaktır.

  Kuşadası uzun plajları ve temiz denizi ile denize girmek isteyenlerin tercih ettiği bölgeler arasında.Genelde İzmir'de yaşayanlar yazlıklarını Kuşadası'ndan alırla, nem oranları düşük olduğundan ve havası bunaltmadığından dolayı harika bir tatil fırsatı sunar.Plajlarına girişler genellikle ücretsiz, lakin şemsiye ve şezlonglara ücret ödeyebilirsiniz.

 Kuşadası'nın merkeze yakın çok güzel plajları bulunmaktadır bunlardan örnek vermek gerikerse herkesçe bilinen kadınlar plajıdır.Kuşadası kadınlar plajı çok tercih edilen plajlar arasındadır.İsmini Osmanlı zamanında sadece kadınlar tarafından kullanıldığı için kadınlar plajı olarak almıştır.Halk plajı olduğundan dolayı her hangi bir ücret ödemeden giriş yapabilirisiniz.

 Aşağıdaki görseldeki ada Güvercin Adası olarak bilinmektedir. Güvercin Adası Kalesi'nin çevresinde kayalık bölgeler bulunmaktadır.Buralarda denize girebilir mavinin farklı tonlarında denizin tadını çıkarabilirsiniz. 

kuşadası gezilecek yerler

 

 Ben biraz orman havası almak istiyorum derseniz o zaman size önerimiz Milli Park'ı ziyaret etmeniz olacaktır.Yaklaşık olarak 20 kilometre uzunluğunda ve 6 kilometre genişliğindeki bu yarımada 28bin dönümlük bir alana sahiptir.Bu bölgede 200den fazla kuş çeşidi bulunmaktadır.

Kuşadası Milli Park

 

 Kuşadası ulaşım seçenekleri arasında birçok seçenek var. Bunların başlıcaları kuşadası araç kiralama,otobüs şirketleri,taksiler ve kuşadası transfer firmaları olarak sınıflandırabiliriz.Kuşadası transfer hizmeti sunan şirketimizin yıllardır Ege bölgesinde hizmet vermektedir.İzmir transfer şirketimizin ekonomik transfer seçeneklerinden faydalanmak için bize web sitemizden rezervasyon yaparak veya +90 532 069 8188 telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.